Галицька жидівська кнайпа - Під золотою розою

Kristina Yezhyzhanska's picture
Your rating: None Average: 5 (3 votes)

Другий день туристичного огляду західної столиці України, міста Лева підходив до завершення. Після огляду зібраної із усього світу зброї у відомому музеї Арсенал, ми зібрались повечеряти в одному із затишних львівських ресторанчиків яких так багато у центрі міста. Звернувши в сторону Ратуші ми раптово натрапили на затишну терасу із білосніжними скатертинами і чудовим видом на мури Арсеналу. Ресторанчик виявився Галицькою жидівською кнайпою – Під золотою розою. Оскільки ніхто із нас раніше не бував у жидівських кнайпах, то цікавість і бажання познайомитись із новими стравами і культурою взяли вверх і нам було запропоновано столик на терасі.
Тут все і почалось!
В меню, яке більше було схоже на історичний журнал 19 століття, що нам люб’язно запропонував офіціант ми знайшли багато цікавих страв. Але, жодних цін та не було! Як нам пояснив той же люб’язний офіціант – це жидівська традиція і після закінчення трапези ми могли запропонувати свою ціну за страви в залежності на скільки нам їжа сподобається або поторгуватись. Нам це здалось цікавим і ми замовили вечерю.
Згідно іншої жидівської традиції гостям ресторану пропонувалось помити руки в невеликій мисці і це спочатку роблять чоловіки і вже потім жінки.
Поки готувалась їжа ми смакували пиво із місцевої броварні і насолоджувались теплим літнім вечором і видом на Арсенал. Правду кажучи жидівські страви були досить смачними. Мені до смаку особливо припала маринована телятина із кус-кусом! Раджу спробувати!
Ситі і задоволені сервісом ми попросили рахунок, на що нам запропонували поторгуватись. Часу до приїзду таксі залишалось 15 хв. і атмосфера ресторану спонукала до торгування. Офіціант із хитрою посмішкою сказав, що наша вечеря коштує 500грн\ 45euro!!! Для тих хто на знає, це приблизно в двічі дорожче ніж звичайно. Тут мої норвезькі друзі, які за кілька днів в Україні звикли до низьких місцевих цін, почали протестувати і збивати ціну до 200грн/ 18euro!
Посміхаючись і стоячи на своєму, офіціант відповів: «…тьотя Соня цілий день провела на кухні готуючи, найсмачніший в усьому Львові суп із фрикадельками і така смакота не може коштувати менше ніж 480грн!!!»
І до того ж т. Соня приготувала для нас особливі подарунки і жидівську наливку! Торгування ставало все веселішим і ніхто не хотів поступатись. В результаті після 15 хвилинного торгування ми ввічливо відмовились від екстра подарунків і домовились, що 300грн/28euro за фантастичну вечерю від т. Соні буде достатньо! Офіціант пожалівся, що ми розоримо заклад, але це було наше останнє слово!
На цьому шоу із традиціями не завершилось!!!
Тьотя Соня ніколи не залишає своїх гостей без подарунків – магнітів із рекламою ресторанчика і її фірмової наливки, і до того ж можна було відчути себе справжнім євреєм, примірявши кіпу- єврейську шапочку!
Загалом ми залишали жидівську кнайпу – Під золотою розою, у чудовому настрої, розуміючи, що в цьому ресторані ти платиш не лише за смачну жидівську їжу, але і за можливість відчути традиції і культуру єврейського народу. Це своєрідне шоу коштувало нам екстра, але це того було варте!

Javascript is required to view this map.

Тьоті Соні дуже пощастило з

Тьоті Соні дуже пощастило з такими клієнтами :)
І ви мені з Трондіком дуже подобаєтесь з цими прекрасними чорними кучерями :D

Це точно, ми золоті клієнти

Це точно, ми золоті клієнти :)
Спасибі, ми намагались проникнутись культурою, розумієш!?